Kevätnäyttely näytelty - kiitos kävijöille!

Kevätnäyttely on loppunut ja sitä puretaan parhaillaan.

Kiitos opiskelijoille töiden tuomisesta ja ripustuksesta, ahkerille valvojille näyttelyn valvomisesta ja tietysti kaikille kävijöille. Näyttelystä on saatu hyvää palautetta. :)

Ensivuonna uudestaan.

Kommentit

Opiskelijat, hakekaa työnne.

Hakekaa kevätnäyttelytyönne mahd. pian. Jos työsi on varattu, ota yhteyttä ostajaan ja sovi toimitus. Varaajan yhteystiedot löytyvät valvontakansiosta

Ninaman Just a kind

Ninaman Just a kind reminder: women who have children work "in" the home or "out" of the home, but all women with children work. EVERY mother is a working woman. When I hear people say,"My mother never worked, I want to howl at the moon." It's the hardest work any human being will ever do.

Oh you said exactly what I

Oh you said exactly what I was thinking. A mother ALWAYS works......and it isn't easy. And a mother who works outside the home works twice as hard as any man, if that man doesn't help with household chores and child rearing.
Another point, I think, most women who do work outside the home do it because of the need for extra income. date conversation starters

Sivut

Lisää uusi kommentti

Plain text

  • Www-osoitteet ja email-osoitteet muutetaan automaattisesti linkeiksi.
  • Rivit ja kappaleet päätetään automaattisesti.
CAPTCHA
HUOMIO! Allaoleva kenttä on PAKOLLINEN! Kysymyksellä varmistetaan, että olet ihminen etkä robotti. KIRJOITA KYLLÄ TAI EI. NOTICE! The following field is MANDATORY. Answer to prove you aren't a bot. Simply writing 'yes' will work
Fill in the blank.